10.5.2018 / Gösterim Sayısı : 239

“Bay Kıvrık” Ekoloji İzmir Fuarında Tanıtıldı

#2018 “Bay Kıvrık” Ekoloji İzmir Fuarında Tanıtıldı

Organik sertifikalı ürünlerin ve sektörün tüm paydaşlarının ürünlerini sergilediği EKOLOJİ İZMİR FUARI, 9 – 12 Mayıs 2018 tarihlerinde dokuzuncu kez Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın desteği ve Ekolojik Tarım Organizasyonu Derneği (ETO) işbirliği ile İZFAŞ tarafından gerçekleştirildi.

Türkiye'nin sektöründeki tek fuarı olma özelliği taşıyan EKOLOJİ İZMİR, 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da yine OLIVTECH "Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı" ile eş zamanlı olarak "GURME İZMİR" başlığı altında gerçekleşti.

Fuar İzmir'de kurulan, üreticilerin olduğu kadar tüketicilerinde ilgi odağı olan fuarda, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bir stant açarak katılım gösterdi. Fuarın ilk gününde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce hazırlanan çizgi film animasyonunun da ilk gösterimi yapıldı.

"Bay Kıvrık Organik Tarım Öğretiyor" adı ile tanıtılan çizgi film, 3 bölüm olarak hazırlandı. Filmin toplam süresi 15 dakika. Çizgi film, organik tarım ve organik ürünlerin küçük yaşlardan başlayarak doğru algılanması amacı ile çocuklara yönelik hazırlandı. Çizgi film ile birlikte Bakanlığın organik tarım çalışmalarında kullanılması planlanan maskot karakter de ortaya çıktı; Karakterin ismi "Bay Kıvrık" ve kendisi bir solucan.

09.05.2018 tarihinde düzenlenen tanıtım törenine; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Güldal, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım Daire Başkanı Sabahat Güllüoğlu, İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İsmail Kaya, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Meran Kayhan, Gıda ve Yem Şube Müdürü Hakan Kırmızı ve çok sayıda davetli katıldı.

Haber videosu için tıklayın


''