15.5.2018 / Gösterim Sayısı : 266

Tarıma Değer Katanlar Yarışmasında Manisa’ya İkincilik Ödülü

#2018 Tarıma Değer Katanlar Yarışmasında Manisa’ya İkincilik Ödülü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Tarıma Değer Katanlar Ödüllendiriliyor Yarışması sonuçlandı. Yarışmada Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisi Fatma Akman, "Bireysel Çalışmalar Bayan Yayımcılar" kategorisinde "Toprak-Ana Buluşması" projesiyle ikincilik ödülüne layık görüldü.

Bulunduğu yörede çalışmaları sonucu farklılık oluşturan yayımcı personelin ortaya çıkarılması, bu çalışmalardan herkesin haberdar olması, yararlanması, bu çalışmaların ödüllendirilmesiyle motivasyonun artırılması, tarımsal yayımın öneminin vurgulanması amacıyla düzenlenen "Tarıma Değer Katanlar Yarışması Ödül Töreni" Bakanlığımız Merkez Kampüsü Atatürk Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

14 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın da teşrifleriyle onurlandırdığı ödül töreninde, başarılı proje sahiplerine ödülleri İl Müdürlerinin eşliğinde verildi.

Türkiye çapında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Müdürlüğü personelinin çalışmalarının aday gösterildiği yarışma, "Bireysel Çalışmalar" ve "Kadın ve Erkek Yayımcılar" kategorilerinde düzenlendi.

Yarışmaya, Denizbank AŞ tarafından sağlanan finansal destek sponsorluğuyla kadın yayımcılar kategorisinde 8, erkek yayımcılar kategorisinde 16 ve projeler kategorisinde 28 olmak üzere toplam 52 aday proje veya kişi katıldı. Yarışmada 14 kategoride 16 proje ve 21 yayımcı personel ödüle layık görüldü.

Ödül töreni sonrasında ikincilik ödülüne layık görülen Ziraat Mühendisi Fatma Akman'a teşekkür eden Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili İsmail Kaya, bu tür projelerin Manisa'nın tarımsal kalkınmasında önemli bir yeri olduğunu, Manisa için faydalı olacak olan projelere ve bu projelerin içerisinde yer alan herkese İl Müdürlüğü olarak destek olacaklarını ifade etti.

Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli Ziraat Mühendisi Fatma Akman ise bu proje ile üretimin her aşamasında yer alan kadınlarımıza toplumdaki yerlerini hatırlatmayı, yaptıkları üretimi sorgulamayı, yeni teknikler öğrenmeyi, öğrendiklerini aktarmayı ve Türk tarımını iyi noktalara taşımayı amaçladıklarını söyledi.

 


''