5.11.2018 / Gösterim Sayısı : 125

Manisa Tarım Hayvancılık Fuarı Yoğun İlgi Gördü

#Tarım Fuarı 18

Tarım sektöründe faaliyet gösteren, üreticiyle çiftçiyi bir araya getiren "Manisa 12. Uluslararası Tarım Hayvancılık Fuarı"  4 Kasım 2018 tarihi itibariyle son buldu. Üreticiler, dört gün boyunca kalabalık bir katılım göstererek fuarı gezerken, sektördeki en son yenilikleri ve teknolojileri görüp, bilgiler aldı. Son teknoloji tarım makinalarının yer aldığı fuar alanında, çiftçiler hem bütçelerine hem de aradıkları özelliklere uygun makinalara ve ürünlere ulaşma imkanına sahip oldu. Fuar süresince, farklı konu ve konuklarla organize edilen seminerler ile girişimcilere ve üreticilere ışık tutuldu.

 

Çok sayıda üreticinin ve üst düzey yetkilinin ziyaret ettiği fuar alanındaki İl Müdürlüğü standında, konu uzmanı teknik personellerce vatandaşlardan gelen tarım ve hayvancılık konularındaki sorular yanıtlandı. İl Müdürlüğünce hazırlanmış kitap, dergi, broşür ve lifletlerin ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleştirildi.

 

Fuarın ilk gününde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Organik Tarımın Yaygınlaştırılması ve Kontrolü Projesi" kapsamında Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nce hazırlanan çizgi film animasyonunun karakteri olan Bay Kıvrık, çocuklar ve fuar katılımcıları tarafından yoğun ilgi ile karşılandı. Çocuklara Bay Kıvrık yapbozları ve şapkaları dağıtıldı.

 

Fuarda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün standı yoğun ilgi gören stantlardan bir tanesi olurken, kalabalık ziyaretçi akınlarına uğradı. Pek çok üst düzey yönetici, kamu-özel sektör kurum ve kuruluşlarının Başkan ve temsilcilerini ağırlayan İl Müdürlüğü standını, Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen ve Semra Kaplan Kıvırcık' da ziyaret edenler arasındaydı. İl Müdürü Metin Öztürk ziyaret süresince konuklarına, kurumun çalışmaları ile Manisa Tarım Hayvancılık Fuarı'na ilişkin kısa bilgiler verdi.

 

Manisa Milletvekilleri İsmail Bilen ve Semra Kaplan Kıvırcık, tarım fuarını gezerek üreticilerle ve firma temsilcileriyle bir araya geldi. Stantları tek tek gezen Milletvekillerine Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk eşlik etti.

 

Fuarın son günü İl Müdürü Metin Öztürk ve Fuar Yetkilisi Banu Sönmez'in tüm katılımcıların stantlarını tek tek dolaşarak, onlara katılımlarından dolayı teşekkür etmesi ve katılım sertifikalarını vermesi ile fuar sona erdi.  

 

Manisa'da Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nın on ikincisini gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; "Artık geleneksel hale dönüştürmüş olduğumuz Tarım Hayvancılık Fuarı'na iştirak eden firmalarımıza, bizleri yalnız bırakmayarak yoğun katılım sağlayan üreticilerimize, çevre İl ve İlçelerden gelerek fuarımızı ziyaret eden vatandaşlarımıza gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

''