7.11.2018 / Gösterim Sayısı : 106

Altın Tabak Proje Ödülleri Sahiplerini Buldu

#2018 Altın Tabak Proje Ödülleri sahiplerini Buldu

Turgutlu Kaymakamlığı, Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ile Lokantacılar Odası işbirliğinde düzenlenen Altın Tabak Proje Ödülleri düzenlenen bir törenle sahiplerine verildi.

06.11.2018 tarihinde Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde düzenlenen ödül törenine; Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Musa Çallı, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, Turgutlu Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akkoyun ile ödül almaya hak kazan işletme sahipleri katıldı.

Projenin başlangıcına yönelik bilgiler veren Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürü Musa Çallı; “2016 yılında gıda işletmelerinin denetlenmesi ve tespit edilen uygunsuzluklar sonucunda cezai işlem uygulaması yerine; ortaya bir ödül konulmak suretiyle, kaliteli, hijyenik ve daha güvenilir gıdaları tüketiciye sunmalarını teşvik ederek, işletmelerin arzu edilen seviyeye ulaşmalarını ve hizmet kalitesinin daha üst seviyelere çıkarılmasını sağlamak amacıyla Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan’ın himayesinde, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Turgutlu Lokantacılar Odası Başkanlığı’nın paydaş olduğu “Altın Tabak Projesi” Müdürlüğümüzce uygulamaya konuldu. O yıl,  Proje kapsamında yapılan değerlendirmeler ve incelemeler sonrasında yedi gıda işletmesi ödül almaya layık görülerek ödüllendirildi” dedi.

Altın Tabak Projesi’nin 2018 yılında da hayata geçirildiğini kaydeden Musa Çallı; “İşletmelerin belirli kriterlere uymasını sağlayarak, bu kriterlere uyan işletmelerin ödüllendirilmesini amaçlayan Altın Tabak Projesiyle ilgili olarak Turgutlu’da bulunan tüm lokanta/restoranlar bilgilendirilmiş, 15.03.2018 tarihine kadar katılmak isteyen gıda işletmelerinin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce başvuruları alınmıştır” dedi.  

Başvuruları kabul edilen işletmelerin birincisi haberli olmak üzere üç kez,  Turgutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Ekipleri tarafından denetlemelerinin yapıldığını ifade eden Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “2016 yılında 7 işletme, bugün ise onlara eklenen 5 işletme ile birlikte toplam 12 adet Altın Tabaklı işletmemiz oldu. Bu işletmeler gıda mevzuatlarımızın gerektirdiği periyodik denetimlerimize ilave olarak, proje doğrultusunda da Altın Tabak kriterleri bakımından düzenli olarak denetlenmeye devam edilecektir. Şahsım ve kurumum adına bu projeye katılan ve başarı gösteren lokanta ve restoranlarımıza, onların çalışanlarına, proje için emek sarf eden kurumumuzun gıda kontrol ekibi çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, ödül almaya hak kazanan işletmeleri kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.

Yapılan değerlendirmeler ve incelemeler sonrasında belirlenmiş kriterleri sağlayan; Hanedan Bolu Et Mangal, Turgutlu Özdilek Safahat Lokantası, Turgutlu Elit Restaurant, Turgutlu Dominos Pizza ve Kaynesia Hotel Restoran’a Altın Tabak ödüllerinin protokol üyelerince takdim edilmesiyle tören sona erdi.

''